6de begint matig

18 september 2009 12:21

 12-09-09

Vandaag stond de eerste wedstrijd van het seizoen op het programma tegen Veensche Boys 3. Blauw Geel kende een wisselvallige voorbereiding. In de eerste wedstrijd voor de beker werd de equipe van Erik Brinkhuis met 8-1 afgeslacht tegen Barneveld 5. De week erop werd er met 9-2 gewonnen van Dts 7.


Ook bij het 6e elftal was er in de zomer sprake van een actieve transfercarrousel. Waar Richard Fluit en Ronny Siccama vertrokken, werden er vier nieuwe spelers aangetrokken door de technische staf. Meest opmerkelijke transfer was die van Karsten Tuitert, hij vertrok bij Vrc. Het eerste elftal van Blauw Geel hoopte gebruik te kunnen maken van zijn kwaliteiten, maar Tuitert koos voor het sterrenensemble van Blauw Geel 6.

Van Wageningen 3 kwam Peter Ooijendijk over. Toen hij vorig seizoen met Wageningen tegen Blauw geel speelde, wilde hij niets liever dan met deze sterren een balletje raken. Oud gediende Wiljo Florijn besloot weer zijn schoeisel aan te trekken en wat wedstrijden mee te pikken en als laatste werd bekend dat ook Danny Baars terugkeert naar zijn oude liefde.

Al met al veel veranderingen in de selectie. In de eerste thuiswedstrijd werd er gekozen voor de volgende basiself:



Niels



Meghel Brinkhuis Hampie Justin


Ooijdendijk Alex Wiljo


Rick Bas Sanno

Wissels: Leon, Pieters, Peuter en Lampie.

De beginfase van de wedstrijd was erg rommelig, beide partijen waren slordig in balbezit waardoor er weinig gebeurde op sportpark Peppelensteeg. Na ongeveer tien minuten probeerde een verdediger van Veensche Boys spectaculair uit te verdedigen. Dit mislukte, waardoor de bal vol op de pantoffel kwam van Wiljo. De bal knalde met een snelheid van 120 km per uur tegen de touwen. De keeper van Veensche Boys was volstrekt kansloos, 1-0 voor de Blauw Gele helden.

Na dit ene schot van Wiljo was het meteen gebeurd met hem. Het tempo lag toch iets te hoog, waardoor hij enkele minuten later moest afhaken. Hij werd vervangen de meest flamboyante speler op de Nederlandse velden: Peter de Peuter. Samen met Leon had hij de dagen daarvoor flink getraind, dus zeker geen verzwakking voor Blauw geel. Peuter ging spelen op de linksbackpositie, waardoor Justin doorschoof naar de linkshalf. Hij liet zich dan ook meteen gelden door van een kleine 50 meter een poging op doel te wagen. Helaas ‘net’ over.

Na de vroege voorsprong ging het spel over en weer. Beide ploegen kregen enkele goede mogelijkheden, maar het vizier stond niet op scherp. Toch viel er in de eerste helft nog een goal. Na zwak verdedigen van Blauw Geel, kwam de bal terecht bij de rechtsbuiten van Veensche boys. Omdat ook de keeper van het 6e niet ingreep kon hij van dichtbij aantekenen voor de 1-1.

Na een donderspeech van Brinkhuis kwam het 6e gemotiveerd het C-veld op. Pieters en Leon kwamen de verdediging versterken, ten koste van Brinkhuis en Justin. Pieters werd dan ook meteen welkom geheten met een gele prent.

De tweede helft kende hetzelfde spelbeeld als de eerste. Uiteindelijk kwam Blauw Geel opnieuw op een voorsprong. Na goed doorzetten van Sanno gaf hij een uitgemeten voorzet op Bas. Na vallen en opstaan schoot hij de bal knap langs de doelman van Veensche Boys. Een goede opsteker, om door te drukken en de boys uit Nijkerkerveen de genadeklap toe te dienen. Niets was minder waar. Veensche Boys kwam opnieuw langszij door slecht verdedigen van Blauw Geel, 2-2.

Nadat beide ploegen nog wat kansen onbenut lieten, kreeg Blauw Geel de ideale mogelijkheid om alsnog de winst te pakken. Rick hoefde de bal alleen in een het lege doel te schieten, maar hij ging onfortuinlijk door zijn enkel. Hiervoor moest hij vervangen worden door Brinkhuis, die zijn plekje achterin weer snel gevonden had.

Deze invalbeurt ging niet onopmerkelijk voorbij. Vlakbij het zestien metergebied kwam hij totaal onnodig met gestrekt been in op de enkel van een speler van Veensche Boys, zonder de intentie te hebben de bal te spelen. Met een enkel die op verschillende plaatsen is gebroken en versplinterd, afgescheurde banden, een gebroken kuitbeen en een scheenbeen dat naast de enkel staat, werd de speler met spoed per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Zijn seizoen is na de eerste wedstrijd voorbij. De 'donker' rode kaart voor Brinkhuis was de enige juiste beslissing die arbiter van der Pol kon nemen. De trainer van Veensche Boys na afloop: "Ik stond lang na die overtreding nog te trillen op mijn benen. Op het veld huilende en zwaar aangeslagen spelers. Wij wilden de wedstrijd uitspelen en een goed resultaat halen voor deze jongen die een belangrijke factor binnen onze selectie is."

Uiteindelijk bleef de stand bij 2-2, waardoor Blauw Geel een matige start van het seizoen kent. Volgende week wacht een zware dobber tegen Barneveld 5, waarvan eerder met 8-1 werd verloren.


Reacties:

Er zijn geen reacties geplaatst.

Een reactie toevoegen:

U moet ingelogd zijn voordat u een reactie kan plaatsen.

Selectsponsors

Agenda

  • 16 juni 2012 15:00

    Sponsortoernooi

  • 16 juni 2012 18:00

    sponsortoernooi

Contactinformatie

Sportpark 'Peppelensteeg'
Peppelensteeg 5
Postbus 2014
6710 CA Ede
0318 636579
info@blauwgeel55.nl